ERBEN YAPI olarak 2000 yılında çatı ve cephe kaplamaları ile başlayan sektörel tecrübemizi oluşan ve gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda amatör ruhumuzu kaybetmeden sürekli yenilemek zorundaydık. Öğrenmeye ve yeniliklere açık yapımızı işimize ve özel hayatımıza yansıtmaya çalıştık.

Her şey ihtiyaçtan doğan bir soru ile başladı;

Çatı ve cephe kaplamaları uygulamaları sırasında çalışanlarımızın güvenliğini nasıl sağlarız?

Bu konuyu uzun süre araştırdık. Araştırmalar, ihtiyacın biz çatı ve cephe kaplama işimiz bitirdikten sonra da devam ettiğini ortaya çıkardı. Bakım ya da teknik ihtiyaçları gidermek amacıyla işletme personelinin çatıya çıkması sonucu meydana gelen kazaları duyunca da çok üzüldük. Çünkü bu personelin bizim montaj ekibimizin sahip olduğu yüksekte çalışma tecrübesine sahip olmadığını üzerinde yürüdüğü malzemeleri tanımadığını gördük.

Bu önemli iş güvenliği sorununu birkaç şekilde çözebileceğimizi öğrendik;

Montaj aşamasında GEÇİCİ YAŞAM HATLARI,

Montaj aşamasında yapılıp montaj sonrası da kullanılabilen KALICI YAŞAM HATLARI,

Montajı tamamlanmış binalar için de kaplama malzemesine uygun KALICI YAŞAM HATLARI.

Malzeme ve teknik uygulama detaylarını incelediğimizde kullanılacak malzemelerin doğa şartlarına dayanıklı, uzun ömürlü ve paslanmaz olması gerektiği, çatı ile tam sızdırmazlığının sağlanması gerektiği, teknik olarak tüm testlerden geçirilmiş ve uluslararası tanınmış sertifikalarla desteklenmiş olması gerektiğini saptadık.

Yollarımız bizim gibi çatı kaplama vidalarında uzun tecrübelere sahip SFS INTEK firması ile kesişti. SFS INTEK çatı kaplama vidalarının sızdırmazlık ve taşıma kapasitesindeki tecrübeleri ile kurdukları SFS SOTER markası ile KALICI YAŞAM HATLARI ürünlerinde istediğimiz ihtiyaçları karşılayacak ürün yelpazesi ile karşımıza çıktı.

ERBEN YAPI ve SFS SOTER birlikteliği MASAS GROUP güvencesi ile; tam sızdırmaz, 25 yıl garantili olarak KALICI YAŞAM HATTI uygulamaları sürecimiz bu şekilde başlamış oldu.